Mainská mývalí s PP nebo BEZ PP?

19. října 2016 v 19:23 | Cordiancoon |  Než si pořídíte koťátko
Vím, že mnoho lidí, kteří si plánují pořídit koťátko s touto myšlenkou bojuje. Ano, já také při hledání nového kotěte chvíli uvažovala o tom, že si pořídím Mainskou Mývalí bez PP - přecejen 3.000,- a 10.000,- je velký rozdíl (alespň pro mě, studenta). Jenže pak jsem začala zjišťovat víc a víc, přišlo mi, že už tím začínám být posedlá. Nové informace mě ale přesvědčily o tom, že když Mainskou mývalí (nebo jakoukoliv jinou) kočku, tak jedině s papírama.

PROČ TEDY S PP?

Chovatelé ušlechtilých koček musí být v ČR registrováni u ČSCH (pod org. FIFE) nebo pod jinou non-fife organizací a odchovávat všechna koťátka pouze s průkazem původu. Rodokmen zaručí koupi kočky daného plemene a barvy a ne křížence či potomka rodičů, kteří plemeno připomínají jen vzdáleně. U kočky bez PP nevíte zda její rodiče nebyli blízcí příbuzní či dokonce sourozenci. Chovatel také musí dodržovat chovatelský řád, který mimo jiné ukládá, že kočka může mít nejvýš 3 vrhy za dva roky. U kotěte bez PP nevíte, jestli matka kotěte není vyčerpaná častými porody a nerodí tak slabá mláďata. Odchováváním koťat bez PP se dále ztrácejí charekteristiky plemene a kočky se tak stále podobou blíží domácí kočce.U kočky bez PP se třeba stane, že mainská mývalí nebude tak mohutná a silná s velkýma ušima, dlouhým krásně osrstěným ocasem, správným profilem, kocour nebude vážit v dospělosti 8 a více kilogramů, ale jen 3-4 kg a bude to jen trochu možná větší a chlupatější kočka.

Co je ale mnohem důležitější je ZDRAVÍ KOTĚTE!! Chovatelé dále čistokrevná zvířata testují a očkují na smrtelné kočičí nemoci jako je FelV, FIV, někteří je mají testovaná i na přítomnost koronavirů, jejichž určité druhy mohou způsobit nemoc FIP (kočičí infekční peritonitidu - zánět pobřišnice). Povinností každého chovatele je očkovat kotě základní vakcínou proti panleukopenii - kočičí mor a rhinotracheitidě - kočičí rýma. Což byl ten hlavní důvod, proč už bych o jiné, než čistokrevné kočce neuvažovala, jelikož ta následná bolest při ztrátě milovaného chlupatého člena rodiny za ty ušetřené peníze nestojí.

My si pořídili Cordianka na "mazlíka" což znamená, že není určen k dalšímu chovu a je povinná kastrace. My jej dostaneme už po zákroku. Někomu se může zdát, že je na kastraci brzo, ale naopak časně kastrovaná koťata netrpí říjemi/přeříjením a u kočiček se snižuje riziko rakoviny mléčné žlázy. U kocourků nenastává značkování nebo agresivita v období puberty. Růst takových koťátek je absolutně přiměřený a naopak velmi plynulý, protože netrpí v době volání koček nebo říje.

Některé informace použity ze stránky: suddenblazing.estranky.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama